Get Adobe Flash player

 

Vārds „kosmētika” cēlies no grieķu vārda „kosmein”, kas nozīmē „ieviest kārtību, harmonizēt”. Dabiskās kosmētikas mērķis ir tieši tāds – visu sakārtot un ieviest pilnīgu harmoniju, stimulējot ādas metabolismu un uzturot (kā arī, ja nepieciešams, uzlabojot) tās svarīgākās funkcijas. Vienlaikus ņemot vērā to, ka skaistums sākas „no iekšpuses” – tas atkarīgs no veselīga dzīvesveida.


Dabiskās kosmētikas sastāvā tiek izmantoti komponenti, kas tiek lietoti fitoterapijā. Ne tikai mums pazīstamie (kumelītes, kliņģerītes, alveja..), bet arī dažādām citām valstīm un kultūrām (lotoss, ingvers, kurkuma..). Izvēloties dabiskus komponentus, priekšroka tiek dota ekoloģiski tīrām kultūrām ar „bio” sertifikātiem (ja tie izaudzēti, izmantojot roku darbu) vai savvaļas kultūrām no ekoloģiski tīrām zonām (vēl pastāv arī tādas). Tiek izmantotas arī minerālas un dzīvnieku valsts cilmes vielas – dzīvu dzīvnieku produkti – lanolīns, medus, propoliss. Pie kam izejvielu pārtapšana par kosmētikas produktu tiek veikta ļoti uzmanīgi un ar minimālu apstrādi. Dabiskās kosmētikas ražošanā cenšas izmatot komponentus ar vismazāko alergēno potenciālu (diemžēl šis potenciāls tomēr nevar tikt reducēts līdz pilnīgai nullei).

Izejvielas un pēc tam arī no tās izgatavotā produkta kvalitāti pārbauda speciālas organizācijas (Eiropā - BDIH*, Ecocert*...) un neatkarīga kontroles institūcija, kas apstiprina, ka kvalitātes kritēriji pilnībā ievēroti un atbilst augstām prasībām.

Pilnīgi dabiska kosmētika nesatur mākslīgus stabilizatorus un konservantus (parabēnus, fenoksietanolu…), naftas pārstrādes produktus (silikonus, minerāleļļu, parafīnu...), mākslīgas krāsvielas un aromatizatorus.

Pilnīgi dabiskas kosmētikas sastāvā netiek izmantoti komponenti, kas var nodarīt potenciālu kaitējumu veselībai.* BDIH – Vācijas Rūpniecības un tirdzniecības kompāniju federācija, kas ražo medikamentus, diētisku produkciju, pārtikas piedevas un kosmētiku. BDIH ir izstrādājusi precīzu komponentu sarakstu, kurus atļauts lietot dabiskās kosmētikas ražošanā (no esošajiem 20 000 komponentiem ir atļauts izmantot tikai 660). Jebkura substance, kas neietilpst šajā sarakstā, automātiski ir aizliegta un liedz sertificēt visu produktu (!).

 

Papildus kvalitātes kontroli garantē Šveice neatkarīgā sertifikācijas organizācija IMO. Reizi gadā IMO inspicē laboratorijas un sertificē katru (!) atsevišķu produktu. Zīme „cosmetiques naturels controles” (Kontrollierte Naturkosmetik) īstenībā tiek piešķirta nevis ražotājfirmai vai laboratorijai, bet pašam produktam un ir derīga 15 mēnešus. Zīme BDIH var tikt piešķirta produktam tikai pēc IMO sertifikācijas. Pagaidām zīme BDIH ir galvenokārt Vācijas dabiskās kosmētikas firmām (kā arī 2 Holandes firmām). Francijā, Lielbritānijā un Itālijā ir izveidotas vietējās organizācijas, kas veic dabiskās kosmētikas produktu kontroli (Francijā: NATURE & PROGRES, COSMEBIO/ECOCERT ** http://membres.lycos.fr/leflacon/labels-bio.php). Tās ir ļoti līdzīgas BDIH, bet tomēr atšķiras dažu atļauto komponentu jomā. Patlaban tiek veiktas pārrunas par vienotas Eiropas „kvalitātes zīmes” izveidi dabiskajai kosmētikai.** Cosmebio – oficiālā mājas lapa:
http://www.cosmebio.org/13-logo.php (šajā vietnē ir ilustratīvi attēlots, ko nozīmē BIO un ECO zīme uz produkta iepakojuma), bet šeit ir atrodams firmu saraksts, kuru produkcija ir saņēmusi Kosmebio sertifikātus: http://www.cosmebio.org/20-adherents.php


DABISKAS CILMES konservanti, kurus atļauts izmantot dabiskās kosmētikas ražošanā: benzoskābe, salicilskābe, sorbīnskābe, benzilspirts.

“ GE&AL” Neatkarīgā ekspertīzes biroja
informācija

Sagatavots pēc interneta vietnes http://forum.konotop.net materiāliem

 

 
Valoda
  • Latvian
  • Russian (CIS)
  • English (United Kingdom)
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs