A vitamīns

A vitamīns

2023. gada 26. jūnijs Eiropas Savienībā līdz 2023. gada beigām stāsies spēkā jauni ierobežojumi vairākām kosmētikas vielām, tostarp retinolam. 2023. gada 8. jūnijā Eiropas Komisija paziņoja Pasaules Tirdzniecības organizācijai (PTO) par noteikumu projektu, kas maina noteiktu sastāvdaļu normatīvo statusu.

A vitamīnu un tā atvasinājumus izmanto dažādos kosmētikas ādas kopšanas līdzekļos kā ādas kondicionētājus. Tā kā A vitamīns atrodams zivīs, olās, piena produktos un citos pārtikas produktos, cilvēki to iegūst ne tikai no kosmētikas, bet arī no citiem avotiem, galvenokārt no pārtikas un uztura bagātinātājiem.

SCCS (Patērētāju drošības zinātniskā komiteja) 2022. gada oktobra atzinumā apstiprināja, ka kopējā A vitamīna iedarbība uz patērētājiem var pārsniegt Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestādes (EFSA) noteikto augšējo robežu, lai gan kosmētikas līdzekļu devums ir mazāks nekā. no citiem avotiem.

SCCS ir definējis maksimālos drošus ierobežojumus A vitamīna lietošanai kosmētikas līdzekļos. Ierobežojumi attiecas uz šādām A vitamīna formām: retinolu, retinilacetātu un retinilpalmitātu.

Šīs vielas būs atļauts lietot ar maksimālo koncentrāciju 0,05% retinola ekvivalenta (RE) ķermeņa losjonā un līdz 0,3% RE citos kosmētikas līdzekļos. Šo produktu marķējumā jāiekļauj arī norāde " Satur ar A vitamīnu saistītus savienojumus, kas veicina jūsu ikdienas A vitamīna devu”.

Pieteikšanās termiņi:

Eiropas Komisija plāno regulu oficiāli publicēt 2023. gada ceturtajā ceturksnī. Projektā noteikti daži termiņi jaunu ierobežojumu piemērošanai.

 

Pieejamība tirgū = prece jau ir tirgū

Ievietošana tirgū = jaunu produktu ienākšana tirgū

Pirmā mēneša diena, kas seko XX mēnešus pēc regulas stāšanās spēkā

Retinols, retinilacetāts un retinilpalmitāts

18 mēneši

36 mēneši