SALICILSKĀBE (atjaunots)
Iekšējo tirgu, rūpniecību, uzņēmējdarbību un (mazie un vidējie uzņēmumi) MVU deleģē ES PATĒRĒTĀJU DROŠĪBAS ZINĀTNISKJAI KOMITEJAI (SCCS) zinātniski pamatot drošu salicilskābes izmantošanu kosmētikas līdzekļos.
Eiropas Komisija 2018. gada 7. novembrī apstiprināja Regulas (EK) Nr. 1223/2009 pārskatu par vielām, kuri iespējams nelabvēlīgi ietekme uz cilvēka endokrīno sistēmu (ED).
Kosmētikas regulā nav skaidrus noteikumus par vielām, kurām piemīt endokrīno sistēmu graujošas īpašības.
Ieinteresētas puses 2019. gada sākumā pamatojoties uz iegūto informāciju vienojas par 28 potenciālo ED sarakstu.
Salicilskābe ir starp 10 vielām šajā sarakstā, kuru izpēte ir ārkārtīgi svarīga.
Salicilskābe (CAS No. 69-72-7, EC No. 200-712-3), ķīmiskais nosaukums: benzoskābe, 2- hidroksi izmanto kosmētikas produktos kā denaturantu, kondicionējošo aģentu matiem un ādai, keratolītiska un pīlinga iedarbības aģentu, pretsebumu, pretblaugznu/pretseborejas aģentu un konservantu.
Darba uzdevumi SCCS:
- 1. vai maksimālā salicilskābes koncentrācija 0,5% ir droša kosmētikas līdzekļos kā konservants? Vai salicilskābe ir droša, ja to izmanto kosmētikā citiem mērķiem: 3,0% - nomazgājamos matu kopšanas kosmētikas līdzekļos; 2,0% - citos kosmētikas produktos, izņemot ķermeņa kopšanas losjonus, acu ēnas, skropstu tušu, acu zīmuļus, lūpu krāsas, dezodorantus (neizsmidzināmos); 0,5% - ķermeņa kopšanas losjonos, acu ēnas, skropstu tušas, acu zīmuļos, lūpu krāsas, mutes kopšanas līdzekļos un neizsmidzināmos dezodorantos.
- 2. kāda ir maksimālā salicilskābes koncentrācija, kuru uzskata par drošu kosmētikas līdzekļos?
- 3. vai ir papildus zinātniskas bažas par salicilskābes izmantošanu kosmētikā?
Izpildes termiņš: 9 mēneši.
Apstiprināts: 2022. gada 3. februārī.
Tiešsaite: https://ec.europa.eu/health/system/files/2022-02/sccs2022_q_003.pdf